Kusursuz Kompresör Servis Hizmeti ve Kompresör Satışı için

Bora kompresör servisi olarak uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikimle işletmenizin greksinimleri doğrultusunda vidalı kompresör, satışında ve ihtiyacınıza uygun vidalı kompresör teminini yapmaktadır. SETKOM kompresör bayisi olan bora kompresör servisi, 500 lt kompresör, 200 lt. kompresör ve vidalı kompresör çeşitlerini elinde bulundurarak sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır. Vidalı kompresör, vidalı kompresör servisi, vidalı kompresör yedek parça, kompresör yede parça, pistonlu kompresör, hava kazanları, kompresör teknik servisi uzman ekibi ile sizlere daima en iyiyi sunmaktadır.

Vidalı Kompresör Nedir ?

Kısa vidalı kompresör nedir sorunun cevabı: basınçlı hava elde etmek amacı ile kullanılan kompresör çeşididir. Başka kompresör çeşitlerine göre bir piston ya da benzeri bir donanım kullanılamaz.

Farklı olarak, birbirine geçmiş rotor çifti kullanılır. Bunun anlamı, basınçlı hava elde etmek için piston yerine birbirine geçmiş rotor çifti kullanılan kompresörlere vidalı kompresör denilir.

Kompresör çeşitlerinin dışında yapılmış olan vidalı hava kompresörü, ilk olarak 24 Mart 1978 tarihinde Almanya’da Heinrich Krigar tarafından icat edilmiştir, bu tarih içerisinde patenti alınmıştır.

Heinrich Krigar aldığı patentin ardından, tasarım konusunda da bir çok değişimler ve geliştirmeler yapmıştır.

Bu tasarımsal gelişmelerden sonra, 16 Ağustos 1978 tarihinde 2. patenti alınmıştır. Almanya Patent Ofisi’ nin kurulmasından sonra sadece 1 yıl geçmiş olmasına rağmen alınan patentler, vidalı hava kompresörü alanında ki ilk patentler olmuştur.

Heinrich Krigar aracılığı ile yapılan vidalı hava kompresörlerin tasarımları ve çizimleri, o dönemin Root Blower Rotorları ile benzerliği söz konusu da olmuştur. Fakat sarma yapma durumunda ki açılar gibi olaylar da ki farklılıklar ile bu tasarımların kendine has bir yapısı olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Bu tasarım, yaklaşık 50 yıl kadar varlığını sürdürdükten sonra, Ljungstroms Angturbin ve Alf Lysholm tarafından daha modern olan vidalı kompresörün gelişmesine ciddi anlamda katkı sağlamış, farklı bir boyut kazandırmıştır.

Bu gelişimlerden kısa bir süre sonra yapılan çalışmalarda ki katkıları ile Lysholm birçok soruna çözüm bulmuş, erkekte ki dört lobu, dişi rotorda ki beş yivi kullanmaya başlanmıştır. 1935 tarihinde ise bu gelişmiş prensibe patent alması ile günümüz de kullanılan vidalı kompresörlerin de temelini oluşturmuşlardır.

Bora kompresör servisi, vidalı kompresör, ürünleri üzerine 2002’den beri büyük deneyim kazanmıştır. SETKOM kompresör markasının ve diğer markaların kompresör servisi, kompresör yedek parça, pistonlu kompresör servisi, hizmetini vermektedir.

Vidalı Kompresör, kompresör servisi, kompresör yedek parça, hava kompresörü, kompresör tamircisi, kompresör bakımı, 500 lt kompresör, 200 lt. kompresör, kompresör hava kazanları, ikinci el kompresör, ikinci el vidalı kompresör, vidalı kompresör fiyatı, vidalı kompresör tamiratı, vidalı kompresör ustası,